Japonia oczami pracującego studenta

Absolwentka UwB opowie o swoich wrażeniach z półrocznego pobytu w Japonii. O pracy w japońskim przedszkolu, codziennym życiu oraz o wyjątkowych miejscach w regionie Kansai.

Czas trwania: 2 godziny

Prowadząca: Noemi Cieślińska

 

          Pokemon GO - poradnik trenera

Wszystko na temat Pokemon GO, mechanika/ciekawostki itp.

Czas trwania: 1 godzina

Prowadzący: Kacper "Kac" Sawicki, Marcin "Miaucin" Mańkowski

 

Świat lalek dolfie

Opowieść o niezwykłej urody lalkach wywodzących się z Azji. Jak wygląda proces ich powstawania, gdzie je nabyć oraz do czego inspirują one swoich właścicieli? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź na owym panelu

Czas trwania: 1 godzina

Prowadząca: Julia "SheWolfShadow" Polcyn

Mamo, tato, nie jestem krabem! Czyli jak współgrać ze światem słuchając kpopu

Gatunek muzyki, który w tym roku opanował Europę na dużą skalę, lecz którego zwolennicy, mimo szerokiego grona pobratymców, czują się nierozumiani. Kilka słów o tym, jak szukać zrozumienia u rodziców i nie stać się aspołecznym zgredem.

Czas trwania: 1 godzina

Prowadzące: Asia "Kan" Andrejuk, Luiza Magnuszewska

 

Spotkanie z Wydawnictwem Waneko

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z: wydawaniem mang, planami wydawniczymi, polskimi tłumaczeniami, dobrymi i złymi stronami pracy w wydawnictwie mangowym, lub po prostu chcesz podziękować za wydanie ulubionego tytułu w Polsce, to zapraszamy serdecznie na spotkanie z Wydawnictwem Waneko.

Czas trwania: 1 godzina

                                                                      Prowadzący: Janusz Kurek

Dramowe szaleństwo!

Zacznij swoją przygodę z magicznym światem! Przyjdź i poznaj azjatyckie seriale, które wstrząsnęły całym globem! Przedstawię Ci też mniej znane romansidła!

Czas trwania: 2 godziny

Prowadzące: Ążej, Karolina "Kay"

 

Anime okresu Sengoku oraz Edo

Podzielmy się tytułami anime, które odbywają się w jednych z lepszych okresów w historii Japonii, czyli Sengoku oraz Edo.

Czas trwania: 1 godzina

Prowadząca: Santina "Nayaki" Markowska

 

Fanfiction - gdzie postawić kropkę?

Powiemy głośne "nie" wszelkim fanowskim absurdom i skomentujemy salwą śmiechu wszystko, co na to zasługuje. Nie obędzie się bez poruszania najdelikatniejszych tematów i przytaczania przykładów, jednak wszystko w dobrej wierze. Całość zostanie przesycona luźnymi dyskusjami i wymianą spostrzeżeń między uczestnikami.

Czas trwania: 1 godzina

Prowadząca: Asia "Kan" Andrejuk

 

 

 

K-hiphop, czyli życie w cieniu k-popu

Oba gatunki pochodzą z jednego kraju, jednak to ten drugi zdobył większą międzynarodową popularność, a sami jego fani często podporządkowują koreański hiphop pod definicję kpopu. Powiemy o różnicy, nikłej granicy dzielącej oba gatunki, jak i również przybliżymy wszystkim ten niedoceniany świat.

                                                                      Czas trwania: 1 godzina

                                                                      Prowadzące: Asia "Kan" Andrejuk, Kinga "Kin" Grygo

Jak kończą Ninja i Samuraje? O zakończeniu Naruto i Bleach

Podyskutujemy o zakończeniach dwóch popularnych serii tasiemców. Zarówno Bleach jak i Naruto zafascynowały wielu fanów na całym świecie. Podczas atrakcji mogą wystąpić spoilery z owych serii.

Czas trwania: 1 godzina

                                                                         Prowadzący: Mateusz Jeyu Jakowiec

Czy istnieją dobre haremówki? Jeszcze jak!

Majtki, protagonista o osobowości ziemniaka i kiepski ecchi humor. Z tym większość z nas kojarzy słowo "haremówka". Niestety, wszystkich podekscytowanych chłopców muszę rozczarować - na tym panelu nie doświadczycie żadnego z wyżej wymienionych. Zapraszam za to osoby skreślające haremówki jako gatunek bez potencjału, gdyż mam na celu pokazanie Wam, jak bardzo się mylicie.

                                                                      Czas trwania: 1 godzina

                                                                         Prowadząca: Joanna "Tomasz" Zalewska

Fanowskie tłumaczenia - artyzm czy autyzm?

Są takie serie, które same w sobie byłyby kolejną nieciekawą sezonówką, albo kiepskim hentajem z idiotyczną fabułą... Gdyby nie on. Tłumacz. Do dziś nie wiadomo co go podkusiło, ale swoją inwencją twórczą uczynił średnio ciekawą bajkę wyborną komedią, jakiej ciężko uświadczyć w zwykłym anime. Na tym panelu przekonamy się, że czasem tłumaczenie potrafi grać istotniejszą rolę, niż sama treść.

                                                                       Czas trwania: 1 godzina

                                                                          Prowadząca: Joanna "Tomasz" Zalewska

Najbardziej abstrakcyjne komedie anime

Banda dziwaków w kostiumach mieszkająca pod mostem, deathmetalowiec gwałcący wieżę tokijską, płonący kościotrup wymierzający sprawiedliwość, goryl chodzący do liceum, majtki odpowiedzialne za zagładę ludzkości, gra w mahjonga z papieżem i Hitlerem... a Tobie japoński humor dalej kojarzy się z licealistami i wpadaniem w biust?

                                                                      Czas trwania: 2 godziny

                                                                         Prowadząca: Joanna "Tomasz" Zalewska

Sakuga - czyli japońska sztuka animacji

“Sakuga” to nazwa nadana przez fanów scenom z najbardziej płynną animacją. Zwykle widzimy ją podczas walk, przesadzonej ekspresji, czy wszelakiej akcji. Na tym panelu dowiecie się o tym, jak japońska animacja powstaje, jakie są charakterystyczne style i kto za nie odpowiada. Będzie oczywiście też dużo przykładów takich scen, którymi można nacieszyć oczy.

Czas trwania: 2 godziny

                                                                      Prowadzący: Jacek "Pacal" Garbowski

Gainaxowa pogadanka

O studiu Gainax słyszało zapewne większość fanów anime. Jego członkowie odpowiadają za takie popularne tytuły jak: Neon Genesis Evangelion, FLCL czy Tengen Toppa Gurren Lagann. Zaczniemy sobie od krótkiego wprowadzenia do studia i opisaniu jego początków, lecz większość czasu poświęcimy na dzielenie się naszymi opiniami na temat samego studia i jego produkcji. Zapraszam zarówno oddanych fanów, jak i tych, którzy są ciekawi co jeszcze warto obejrzeć.

                                                                      Czas trwania: 1,5 godziny

                                                                         Prowadzący: Jacek "Pacal" Garbowski

Neon Genesis Evangelion – co ja właściwie obejrzałem?

Niejedną osobę wydarzenia z tej ikonicznej i kultowej serii przyprawiły o zawrót głowy. Jedni uważają ją za pretensjonalny stek randomowych bzdur, zaś inni widzą spójną fabułę i głęboki przekaz. Postaram się w tej prelekcji przedstawić wydarzenia z serii w chronologicznej kolejności i powiedzieć trochę o tym, jaka jest jej centralna tematyka. Na panel zapraszam również jak najbardziej tych, którzy chcieliby przedstawić własne spostrzeżenia i                                                                       interpretacje.

                                                                 Czas trwania: 1,5 godziny

                                                                 Prowadzący: Jacek "Pacal" Garbowski

Fizyka w anime

Z czego zrobiona jest rękawica One-Punch Man’a? Które pokemony nie mają prawa istnieć? Jak małe dziewczynki uczą się latać? Na te, oraz wiele innych pytań, będziecie mieli możliwość poznać odpowiedź na czwartej edycji atrakcji „fizyka w anime”.

Czas trwania: 1 godzina

                                                                      Prowadzący: Grzesiek, Grzesiek i Michał

Zmierzch Azeroth

Bohaterowie przychodzą i odchodzą, lecz wojna trwa. Płonący legion przyciska nas do ściany, ale my tak łatwo się nie poddamy, nie póki ciągle jest nadzieja. Stój podróżniku! Słyszałem, że masz niezawodny plan walki z legionem, więc czemu zwlekasz? Reszta bohaterów czeka na jego przedstawienie na panelu o upadku Azeroth.

Czas trwania: 1,5 godziny

                                                                         Prowadzący: Jakub "Eren" Niedźwiedzki, Vincent "Yuuzan" Chociej

Co warto obejrzeć?

Nie wiecie za co się zabrać? Co jest godne uwagi w tym sezonie i poza nim? Znakomicie! W tym wypadku zapraszamy na panel, gdzie postaramy się przybliżyć Wam najlepsze anime z różnych gatunków.

Czas trwania: 2 godziny

Prowadzący: Kamil "Ryuk" Ostrowski, Michał Mikita, Ewelina Kulesza

 

Historia gamingu na wesoło

Co palili pracownicy Atari? Kto zrobił automat z piersiastym kontrolerem? Która firma przejęła połowę rynku obrażając Nintendo? Kto zdobył serca graczy dzięki konkurencji w końcówce lat '90? Jeżeli chcesz poznać historię gier wideo w przystępnej i humorystycznej formie, to ten panel jest właśnie dla Ciebie!o

Czas trwania: 1 godzina

Prowadzący: Mateusz "Matiszka" Kalinowski

 

Wpadki w branży growej

Nie tylko na E3 można pośmiać się z producentów i developerów. Mimo tego, że większość współczesnych wygłupów Konami, Nintendo i innych możecie znaleźć w internecie, postaramy się wam pokazać jeszcze inne, pamiętne wpadki, których być może nie znacie. Zapraszam do Loży Growych Szyderców!

Czas trwania: 1 godzina

                                                                      Prowadzący: Mateusz "Matiszka" Kalinowski

Dokąd zmierza gaming? Wspólna prognoza przyszłości gier

PS4 wyszło na prowadzenie, ale Microsoft i Nintendo jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa, skrzętnie ukrywając przed nami swoje nowe konsole i wysypując ciekawe ekskluzywne tytuły na swoje platformy. Do tego dodajmy jeszcze zapowiadaną rewolucję w dziedzinie gier interaktywnych w technologii wirtualnej rzeczywistości. Wspólnie podsumujmy, jak udane były ostatnie lata dla graczy i dokonajmy prognozy, jak być może rynek gier będzie wyglądał w niedalekiej przyszłości.

Czas trwania: 1 godzina

Prowadzący: Mateusz "Matiszka" Kalinowski, Kamil Aldosari

Wampiry w popkulturze 

Czy jesteś fanem wampirów? Lubisz książki, anime, mangi i filmy o tej tematyce i chciałbyś o nich porozmawiać? A może chcesz po prostu poznać nowe ciekawe serie? Jeśli tak, to ten panel jest właśnie dla Ciebie!

Czas trwania: 1 godzina

Prowadząca: Ilona "Uchi" Niewiadomska 

 

 

 

 

Bestiariusz Słowiański

Czy chciałeś się kiedyś jakie są wierzenia i przesądy twoich przodków? Czy wiesz skąd się wziął zwrot ,,niech cię licho porwie''? Na tej prelekcji będziesz miał okazję dowiedzieć się co nieco a ten temat.

Czas trwania: 1 godzina

Prowadząca: Ilona "Uchi" Niewiadomska 

 

Krótko o hanafudzie

Nintendo to znana wszystkim japońska firma produkująca gry wideo. Powstała w 1889 roku. Jej pierwszym produktem były tradycyjne japońskie karty hanafuda. Obecnie ta gra jest już nieco zapomniana, produkowana przez Nintendo głównie ze względu na tradycję. Jednakże warto zapoznać się z ciekawą historią tej gry i symboliką w niej występującą. Symbole, które można zobaczyć na kartach hanafuda są mocno związane z przyrodą, porami roku, japońską tradycją i kulturą.

                                                                      Czas trwania: 30 minut

                                                                      Prowadząca: Noemi Cieślińska

O OSU! ciekawostek kilka

Nie wiesz o co chodzi z tym Osu? A może już niejedną klawiaturę zajeździłeś(aś) goniąc beat i chcesz o tym podyskutować? Koniecznie odwiedź nas na tym panelu, bo z pewnością nie będzie nudno.

Czas trwania: 30 minut

Prowadzący: Grzesiek i Michał

 

Irezumi czyli historia japońskiej sztuki tatuażu

Czy tatuaże w Japonii są zakazane? Czym wykonuje się tradycyjne tatuaże? Dlaczego są kojarzone z Yakuzą? Jakie są najpopularniejsze motywy? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi na tym panelu. 

Czas trwania: 1 godzina

Prowadząca: Patrycja "Katsuyoshi" Bućko

 

 

 

Demony, herosi, smoki i królik mieszkający na Księżycu, czyli kilka słów o japońskich baśniach

Baśnie i legendy to źródło do lepszego zrozumienia Kraju Kwitnącej Wiśni i jej mieszkańców. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się skąd wzięło się powiedzenie ,,oshiri ni hi gatsuku (dosł. pośladki się zapalają)" lub dlaczego pewną małpę spotkała śmierć ze strony dzieci kraba - przyjdź na panel.

Czas trwania: 1 godzina

                                                                      Prowadząca: Patrycja "Katsuyoshi" Bućko

© 2017 - PFA
getsimplethemes.ru