Organizatorem Festiwalu jest Podlaskie Stowarzyszenie Miłośników Anime i Mangi "Sakura no Ki", które istnieje od 1996 roku, a w 1999 roku zostało oficjalnie zarejestrowane. Stowarzyszenie zajmuje się promowaniem japońskiej kultury, popkultury, historii i języka, ze szczególnym naciskiem na japoński komiks i animację.

Członkowie Stowarzyszenia od wielu lat organizują wydarzenia i imprezy w całej Polsce. Były to m. in. "Dni japońskie", "Dni azjatyckie", "Teleport", "Whitestock Trade Convention", "East Games United" (blok mangi i anime), "Podlaski Festiwal Anime" i wiele innych.

Stowarzyszenie niejednokrotnie współpracowało z organizacjami, firmami i szkołami, takimi jak: Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej, Niezależne Zrzeszenie Studentów, Koło Naukowe Socjologów, Szkoła językowa "Akari", restauracja "Tanoshii" i wieloma innymi.

Członkowie to osoby w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach, niekoniecznie związanych z mangą i anime, czy Japonią. Więcej informacji o "Sakurze" oraz o tym, jak do nas dołączyć, można znaleźć na stronie Stowarzyszenia.

© 2017 - PFA
getsimplethemes.ru